Flopark A.Ş. Flopark; 1982 yılından beri rotasyon teknolojisi ile üretim yapan Floteks’in yan kuruluşu olarak kurulmuştur. 1990’lı yılların başında Floteks’ten ayrılarak FLOPARK A.Ş. Çocuk Oyun Parkları üretici markası olarak yoluna devam etmektedir. Tüm çözümlerini kendi bünyesindeki entegre tesisinde üreterek, İç pazar dışında, Amerika, Avrupa, Ortadoğu’da dünyanın bir çok ülkesine ihraç ederek Türkiye ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Flopark yapmakta olduğu tasarımlar ve müşterilerine sunduğu ürünlerle çocuklara eğlenceli, yaşlarına ve yeteneklerine uygun kaliteli ve oyun dolu zamanlar sağlamayı ilke edinmiştir. Dünyaca ünlü psikolog Mihayli Csikszentmihaly savunduğu uyum teorisine göre bireylerin yetenekleri ile paralel olmayan aktivitelerde sıkılacağını ve stres yaşayarak mutsuz olacağını belirtir. Çocuklar sıkıldıklarında oynamak yerine, ürünlere zarar vermeye ve güvenliklerini tehlikeye sokacak hareketlerde bulunmaya başlar. Oyun parkları çocukların yaşına ve yeteneklerine hitap etmelidir. Küçük yaş grubu için tasarlanmış oyun parkları büyük yaş grubu çocuklar için yetersiz ve sıkıcı olabilir… Flopark tecrübesini açık alanda spor yapmak isteyen bireyler ve çocukların eğlenebilmesi, farklı, yaratıcı, eğlenceli aynı zamanda sağlam, güvenli ve sağlıklı ürün tasarımı ve üretimi için kullanır.
Misyon | Vizyon Flopark olarak hedef kitlemiz başta çocuklar olmak üzere bilinçli spor yapan bireylerdir. Bu sebeple; Amacımız ve misyonumuz onları mutlu ve sağlıklı kılmak adına olacaktır. Çocuklar için yenilikçi oyun alanları ve eğlence aktiviteleri ile birlikte bilinçli bireyler için dış mekan spor ekipmanlarımızın tasarımlarını sürekli geliştirmek, kaliteli üretmek temel hedefimizdir. Kaliteyi ilke edinmiş bir marka olarak, yenilikçi, farklı, eğlenceli ve dünya standartlarında ürünlerimiz ile sektöründe ihracat lideri olmayı vizyon olarak belirledik.
Kalite Politikası Çocukların oyun oynarken fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunacağı oyun parkları, bireylerin; sağlıklı ve bilinçli spor yapabileceği dış mekan spor aletleri tasarımı ve üretimi yapan markamız Flopark; • Mutlu ve gülümseyen müşteri yaratmak için kaliteli ürünler • Yurtiçi ve yurtdışı pazara yönelik yenilikçi ürün tasarımları • Yüksek katmadeğer sağlamak için verimlilik, süreklilik ve karlılık • Sürekli ve sürdürülebilir gelişim için çalışanlarımızın eğitim ve gelşimi için ortam sağlamak ilkeleri doğrultusunda TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’ni sürekli iyileştirmeyi ve yasal şartnamelere uymayı taahhüt eder.
Çevre Politikası Flopark A.Ş. olarak; • Çevreye zararlı atıkları kontrol altına almak ve azaltılması için yöntemler geliştirmek. • Yasa ve beklentiler çerçevesinde, çalışanlarımız ile birlikte doğal kaynakların etkin kullanımı ve çevre kirliliğinin azaltılması için Çevre Yönetim Sistemimizi sürekli iyileştirmek ve geliştirmek. • Çevre yönetim sistemini sağlamak için ilgili yasal ve diğer şartlara uymak. • Müşterilerimizin çevre ile ilgili beklenti ve özel isteklerini karşılayabilmek. • Tüm çalışanlarımızda çevre bilinci oluşturarak Çevre Yönetim Sistemi hakkında sorumluluk almalarını sağlamak. • Kullandığımız elektrik, su, yakıt ve özel kimyasallar gibi kaynakların kullanımını azaltarak enerji tasarrufu sağlamak, atık ve fireleri azaltmak ve geri kazanım yoluyla ülke ekonomisine katkı sağlamak, bu sayede doğal kaynakların etkin olarak kullanımını sağlamak temel ilkemizdir.
İK Politikası
En önemli sermayesi İnsan Kaynağı olan Şirketimiz gücünü, en değerli varlığı olduğuna inandığı çalışanlarından almaktadır. Firmamızda: • Fırsat eşitliği herkes için geçerlidir. Irk, milliyet, cinsiyet ve inanç farkı gözetilmeden tüm çalışanlarımıza eğitim, kendini geliştirme, yetiştirme ve yükselme fırsatı tanırız. • İş sağlığı ve iş güvenliği açısından çalışma ortamımızda sektörümüzün gerektirdiği tüm kuralları uygulamak, önceliğimizdir. • İlkemiz, bünyemize, yetenekli ve başarılı kişileri çekmek ve uzun yıllar birlikte çalışmaktır. Çalışanlarımızla birlikteliğimize geçici gözüyle bakmaz, ilişkilerimizi sağlıklı ve kalıcı temeller üzerine oturtmaya çalışırız. • Çalışanlarımızdan takım oyuncusu olma bilinci, çok yönlü olma, iletişim kurabilme, özgüven, yeniliklere açık düşünebilme, katma değer üretme, kaliteli hizmete verme, çevreye duyarlılık bekleriz. Başta bu ilkeler olmak üzere; Tüm insan kaynakları uygulamalarımızı günün şartlarına göre gözden geçirmek, güncellemek ve böylelikle dinamik bir yapıda tutarak sürekli gelişmesini sağlamak temel politikamızdır.
İhracat İhracat yaptığımız ülkeler: ABD, Almanya, Arnavutluk, Azerbeycan, Bulgaristan, Cezayir, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Irak, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Mısır, Norveç, Polonya, Porto Riko, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Uganda
 EN

Copyright © 2017. Designed by AeroNorm.

Yasal Koşulllar Referanslar Sertifikalar Haberler İletişim  EN