EN

Copyright © 2017. Designed by AeroNorm.

Referanslar Sertifikalar Haberler İletişim
Ürünleriniz arasında kalite ve fiyat farkı var mı? Yasal Koşulllar
Flopark kalite politikası gereği tek ve üst kalite üretim ve satışı yapmaktadır. Yurtiçi ve yurdışı müşterilerine farklı kalitede ürün politikası uygulamamaktadır.
Betonu nasıl atıyorsunuz? Betonda çocuk parkı standartlarına uyuyor musunuz? EN 1176’ya göre beton köşeli atıldığında 30 cm, radüslü atıldığında ise 20 cm derinde olmalı ve çocuklar betonile temas edememelidir. Firmamız betonu EN 1176’da belirtildiği gibi atmaktadır. Müşteriler kendileri beton atmak isterse de; betonun nasıl atılması gerektiğine dair talimatname göndermektedir.
Platformlarınız ve merdivenleriniz aşınmayı önleyici bir malzeme ile kaplı mı? Platformlar ve merdivenler çocuklar ayak ile bastığı için kısa sürede aşınırlar. Özellikle kumlu yüzeylerde çocuklar ayakları ile kum taşıdıklarından bu aşınma çok daha şiddetli olur. Ve bir süre sonra paslanmaya yol açar. Bunu engellemek için platformlar kauçuk benzeri malzemeler ile kaplanabilir. Firmamız tüm platform ve merdivenlerini aşınmaya karşı kaplamaktadır.
Plastikleriniz UV stabilizanlı mı? Test raporunuzu görebilir miyim? Plastikler UV stabilizanlı değilse plastik güneş ışığında zamanla eriyecek, renkleri kısa sürede solacaktır. UV stabilizanı olmayan plastik zamanla kırılganlaşacak ve sağlamlığını yitirecektir. Firmamız ışık haslığı en az 7-8 olan renkler kullanmaktadır. Kalite departmanımızda yapmış olduğumuz testler renklerimizin 3-4 yıla kadar hiç solmadan dayanabildiğini göstermektedir. Testlerin detayları için web sayfamızın kalite bölümünü inceleyebilirsiniz.
Kalite kontrol yapıyor musunuz? Flopark olarak çocuklarımızın oyun parklarındaki güvenliğinin kalite kontrol olmadan sağlanamayacağına inanıyoruz. Çocuklar tehlikeli durumlar karşısında biz yetişkinlere göre daha bilinçsiz ve savunmasızdır. Çocuk parkı üretmenin ciddi bir iş olduğunun farkındayız. Üretici firmalar bunları sağlayabilmek için sağlam bir kalite kontrol altyapısına sahip olmalıdır. Firmamız çocuklarınızın güvenliği ve ürünlerinizin uzun ömürlü olmasını sağlamak için birçok kalite kontrol cihazı ve prosedürüne sahiptir.
Kalite kontrol uygulamalarında neler yapılır? Plastik Hammadde Testleri; tedarikçilerden alınan hammaddenin kalitesi ve üretici tarafından verilen teknik şartnameye uygunluğu test edilir. Mikroskop; ham maddenin ve ürünlerin gözle görülemeyecek özelliklerini tespit edip fotoğraflamak için kullanılır. Yaşlandırma Testi ile; üretilmekte olunan plastiklerin dış ortamlarda özellikle güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılığını gösterir. Örneğin plastiklerin renklerinin ne kadar süre solmayacağını bu test ile görmek mümkündür. Çekme Testi ile; ip, kanca, ağ gibi ürünlerin taşıyabilecekleri yükler belirlenir. Plastik parçaların sağlamlıkları, kopma gerilimleri ve top havuzu toplarının da taşıyabilecekleri en fazla yük test edilmektedir. 3 Boyutlu Ölçüm Cihazları ile üretilen ürünlerin ölçümlerini kontrol etmek mümkündür. Hammadde Et Kalınlığı, ürünlerin et kalınlıklarını ultrasonic olarak kontrol eder. Bu sayede et kalınlığı dağılımının doğruluğu tespit edilmiş olur. EN 1176 Testleri; Avrupa Birliği oyun parkları normu olan EN 1176’da belirtilen mastarlar ile ürünlerin çocuklar için tehlike yaratabilecek noktalarının olmaması sağlanmaktadır. Galvaniz Kalınlığı; metal galvaniz kalınlığı, metalin paslanmadan dayanabileceği süreyi gösterir. Dolayısıyla galvaniz kalınlığı test edilir, istenilen seviyede olduğundan emin olunur. Metal Et Kalınlığı; tedarik edilen her metal parçanın metal kalınlıkları kontrol edilmektedir. Boya – Astar Kalınlığı; paslanmanın önlenmesini sağlamak için boya ve astarın kalınlığı her gün ölçülür. Bu sayede metallerin istenen kalınlıkta astar ve boya ile kaplandığına emin olunur. Boya Cross Cut Testi; Her gün Cross Cut testi ile boyanmış metaller test edilir. Bu sayede boyada ve boya atımında herhangi bir sorun olmadığından emin olunur. Her Ürüne Tarih Klişesi; ürünlerde üretim tarihleri tarih klişesi ile belirtilir. Bu sayede geriye dönük olarak izlenebilirlik sağlanır. Kurşunsuz Boya; ürünlerimizde sadece kurşunsuz boya kullanılmaktadır. Kurşun özellikle çocuk sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Kurşunlu boya satan firmalar bu boyaların üzerinde çocuklar ile ilgili uyarı yazmak zorunda kalmaktadırlar. Fakat kurşunsuz boyada böyle bir uyarı yoktur. Çocuk parkları standartları EN 1176’da kurşunlu boyayı kesinlikle yasaklamıştır. Düşük maliyetinden dolayı birçok firma maalesef kurşunlu boya kullanmaya devam etmektedir.