EN

Copyright © 2017. Designed by AeroNorm.

Referanslar Sertifikalar Haberler İletişim
Elektronik Ürünleriniz hangi sertifikalara sahiptir? Yasal Koşulllar
TÜV EN 1176 Avrupa çocuk parkları sertifikası ve TÜV EN 60065/A2 Avrupa düşük voltajlı elektronik ürünler güvenlik sertifikasına sahiptir.
Bu ürünlerde çocuklara elektrik çarpabilir mi?  Çocukların oynadığı yerlerde sadece düşük voltaj (24 V) kullanılmaktadır ve bu düşük voltaj çocuklara bir zarar vermez.
Ürün dış mekanda kullanıma uygun mudur? Elektronik ürünlerimizden olan örümceğin içine su ve kum girmemesi için birçok geliştirme yapılmıştır ve ürün birçok ülkede uzun senelerdir kullanılmaktadır. Ürün -18 derece ve +50 derece arasında test edilmiştir.
Elektronik Örümceğin kırılma riski var mı? Örümcek senelerdir çeşitli ülkelerde kullanılmaktadır ve sağlamlığı arttırmak adına birçok geliştirme yapılmıştır. Uydular Vandalizm’e karşı mümkün olan en sağlam hale getirilmişlerdir. Bir adet numune uydu gördüğünüzde ne kadar sağlam olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca gerekli durumlarda uydulara birer koruma takmak mümkündür. Düşük ihtimalle de olsa bir uydunun kırılması durumunda yerine yenisini takmak ampul değiştirmek kadar basit bir işlemdir. Yine de bu ürünleri güvenlikli bir yere konulmasını tavsiye ederiz.
Sistemin bilgisayarı bozulabilir mi? Sistemde merkezi bir bilgisayar yoktur. Tüm uyduların içinde brier mikroprosesör vardır ve bu sayede bilgisayarın takılması söz konusu değildir.
Bu ürünler bakım gerektirir mi? Elektronik aksam için ayrıca gerekli bir bakım yoktur. Normal çocuk parkı bakımı/kontrolü yeterli olacaktır. Olası bir sorun durumunda lütfen firmamız ile temasa geçiniz. Detaylı bilgi faturanızın arkasında yer almaktadır.
Ürün çok elektrik harcar mı? Normal kullanım sırasında ürün 30W elektrik harcar ki bu bir ampulün harcadığı elektrikten daha azdır.
Bu ürünlerin çalınma riski var mı? Uydular çalınmalarını engellemek için özel olarak tasarlanmış bir cıvata ile sisteme bağlanmaktadır. Bu cıvatanın sökülebilmesi için özel bir alet gerekmektedir ve bu alet kolay bulunamaz. Yine de bu ürünün güvenlikli bir alana konulmasını tavsiye ederiz.
Çocuklar oyunları nasıl anlayacak? Oyunların anlaşılması için bir tabela ürünlerin yanına konmaktadır. Fakat yurtdışındaki incelemeler göstermiştir ki çocuklar bu tabelalara bakmamaktadırlar. Çocuklar için oyunu keşfetmek son derece eğlencelidir ve oyunun bir parçasıdır. Özellikle büyük çocukların oyunları anlayıp oynamaya başladıkları, küçük çocukların da onlardan öğrendiği gözlemlenmiştir. Ayrıca gözlemlere göre çocuklar oyunları anlamakta büyüklerden daha başarılıdır!
Çocukların oyunlardan sıkılması konusunda öneriniz var mı? Yeni oyunlar tasarlandıkça ürünlerdeki oyunları güncellemek mümkündür.
Elektronik ürünleri siz mi üretiyorsunuz? Elektronik örümcek ürününün metal aksamları ve ipleri firmamız tarafından, elektroniği ise Danimarkalı Playalive firması tarafından üretilmektedir. Playtop Street ürününün kauçuğu İngiliz Playtop firması tarafından, elektroniği ise yine Playalive firması tarafından üretilmektedir.
Ürünlerin kullanılmadığı zamanlarda enerji sarfiyatını engellemek mümkün mü? Sistem 3 dakika uydulara basan olmazsa kendi kendine tüm uyduları kapar ve çok az enerji harcamaya başlar. Uyduya biri dokunduğu zaman tekrar çalışmaya başlar. Yine de elektrik panosuna bir zamanlama ünitesi koyarak mesela sabah 10:00 da açılmasını ve akşam 22:00 de kapanmasını sağlamak mümkündür.