EN

Copyright © 2017. Designed by AeroNorm.

Referanslar Sertifikalar Haberler İletişim
<
Ürünler / Elektronik
Yasal Koşulllar
Engelli Parkı < >
İlk olarak, yarısı spastik, diğer yarısı ise DEHB (dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) olan engelli çocukların eğitim gördüğü bir okul için tasarlanan bu oyun grubu, bir kısmı aşırı aktif, bir kısmı ise tekerlekli sandalyede olan iki gurubun bir arada oynayabileceği bir sistem. Alan tekerlekli sandalyedeki bir çocuğun tüm uyduları görebileceği şekilde düzenlenir ve her yer tekerlekli sandalye ile gezilebilecek şekildedir. Bu sistemde ayrıca engelli çocukların daha rahat kullanabilmeleri için 2 yeni oyun tasarlandı. Özellikler engelli, engelsiz tüm çocukların beraber oynayabilmesine dikkat edildi. Ayrıca elektronik sisteme takım oyunları yüklendi ve tüm çocukların beraber oynayabileceği bir konsept ortaya çıktı. Engelli çocuklar konusunda eksperlik yapan bir uzman yaptığı incelemeler sonrasında sistemin engelli çocuklar ve engelli olmayan çocukların beraber oynayabileceği her ortamda kullanılabileceğini belirtirken şunları ekledi: “Ürünün duyusal entegrasyon açısından büyük bir potansiyeli bulunmakta, örneğin öğrenme zorluğu, otizm ya da duyusal sorunları olan çocuklar ve yetişkinlere hitap edebilmektedir. Işıklar, sesler, sıralama prosesi, göz el koordinasyonu, oyunların problem çözme özellikleri ve fiziksel hareket gerekliliği ürünün çok yüksek terapi özelliğinin olmasını sağlamaktadır. Ürün ayrıca sıralama becerilerinin arttırılması, göz el koordinasyonu, sosyal gelişim, güç ve tolerans seviyeleri arttırılması konusunda da kullanılabilir.”
Nasıl Oynanır?
Renk: Siyah / Oyuncu Sayısı: 2 takım yada 2 kişi İki takımın renkleri karşılıklı kenarlardaki uydularda yanar. Kapandıkça bir sonraki uydu yanar. Çocuklar sıra ile tek tek uyduları söndürürler. Uydular yuvarlak şeklinde konumlandığı için çocuklar birbirlerini kovalamış olurlar. Belirli bir süre içinde en çok uydu söndüren takım kazanır. Diğer takımı yakalayan bir takım olursa o takım kazanır. Renk: Yeşil, Kırmızı / Oyuncu Sayısı: 2 takım yada 2 kişi Her takımın birer uydusu yanar. Yanan uydu söndürüldüğünde başka uydu yanar, takımlar tek tek uydularını söndürür. 60 sn içinde en çok uyduyu söndüren takım ya da kişi kazanır.
Renk: Yeşil Kırmızı V / Oyuncu Sayısı: 2 takım yada 2 kişi Yeşil - Kırmızı oyunu ile aynıdır. Fakat engelli çocukların engelli olmayan çocuklarla oynayabilmesi için engelli çocuklara avantaj sağlanmıştır. Engelli çocukların takımının her seferinde iki uydusu yanar ve yanan iki uydu hep karşılıklıdır. 60 sn içinde en çok uyduyu söndüren takım ya da kişi kazanır. Renk: Yeşil Kırmızı V3 / Oyuncu Sayısı: 2 takım yada 2 kişi Yeşil - Kırmızı oyunu ile aynıdır. Fakat iki grup engelli çocuğun oynaması için tasarlanmıştır. Her seferinde her takımın iki uydusu yanar ve uydular her seferinde karşılıklıdır. 60 sn içinde en çok uyduyu söndüren takım ya da kişi kazanır.